رنک گوگل

منظور از رنک گوگل چیست؟ موتور جستجوی گوگل فاکتورهای مختلفی را برای رتبه بندی نتایج جستجو در نظر می گیرد که یکی از این فاکتورها پیج رنک می باشد و میزان اهمیت صفحات را مشخص می کند. اما رنک گوگل چطور محاسبه می شود؟ در واقع پیج رنک گوگل بر این اساس عمل می کند که صفحات دارای لینک ورودی بالا را جزو صفحات بسیار مهم محسوب می کند، الگوریتم های گوگل طوری طراحی شده اند که هر لینک ورودی به صفحه مورد نظر را یک رای مثبت برای سایت در نظر می گیرند. اما این لینک های ورودی براساس عوامل مختلف تاثیر متفاوتی نیز بر رنک گوگل دارند، عواملی همچون نوفالو نبودن لینک ها، پیج رنک صفحه لینک دهنده و همچنین تعداد صفحات لینک شده در آن. همانطور که گفتیم رنک گوگل یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در رتبه بندی نتایج گوگل می باشد، همچنین این فاکتور از دید کاربران بهترین معیار جهت تعیین میزان اعتبار و محبوبیت وب سایت می باشد و بر جذب تبلیغات در سایت موثر است.

پیج رنک گوگل چگونه محاسبه می شود؟
رنک گوگل درواقع رتبه و امتیازی است که یک صفحه یا وب سایت در مدت یک سال براساس الگوریتم ها و فرمول های گوگل بدست می آورد. نکته قابل توجه در مورد رنک گوگل این است که توجه گوگل تنها بر روی کیفیت خود سایت نیست بلکه تعداد لینک های ورودی به سایت و میزان ترافیکی که به همراه دارد نیز برای گوگل مهم هستند. هر سال فرمول و الگوریتم های گوگل برای تعیین رنک گوگل صفحات و وب سایت ها تغییر می کنند و الگوریتم های خاص جدیدی ارائه می شود به همین جهت باید صفحات وب سایت خود را براساس آن ها بروز رسانی نماییم.

روش های افزایش رنک گوگل
افزایش تعداد لینک های ورودی به وب سایت و ارتقاء کیفیت لینک ها بهترین و موثرترین روش برای افزایش رنک گوگل شناخته شده است. بهتر است برای انجام این کار ابتدا به بررسی راهکارها و تکنیک های مختلف پرداخته سپس بهترین را پیاده سازی نماییم. بنابراین توصیه می شود که وب سایت خود را جهت افزایش رنک گوگل به دست سئوکاری ماهر و البته درستکار بسپارید و حواستان باشد که از روش ها و تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده نکند، زیرا چنین کاری موجب هدر رفتن تمام تلاش های شما برای سایتتان خواهد شد. بهترین تکنیک ها و ترفندها برای افزایش رنک گوگل به شرح زیر می باشند:

  • نوشتن و ارسال مقاله برای مجلات و دفاتر روزنامه نگاری
  • ارسال پست مهمان در سایت ها و وبلاگ های مرتبط
  • بهره گیری از منابع معتبر و شناخته شده برای لینک سازی
  • افزودن شرکت خود در صفحات مختلف از دانشنامه ویکی پدیا
  • بهره گیری از اصول و قواعد استاندارد لینک دهی

راه های بررسی پیج رنک گوگل
راه ها و ابزارهای مختلفی برای بررسی و مشاهده رنک گوگل وجود دارند که به شما در آنالیز رنک گوگل صفحات سایت خود و ایجاد راه کار برای افزایش رنک گوگل کمک می کنند. سریع ترین و بهترین راه ممکن برای این کار نصب کردن یک افزونه به نوار ابزار مرورگرتان می باشد. اما ابزارهای دیگری نیز برای چک کردن رنک گوگل موجود هستند که شما را با چند نمونه از آن ها آشنا می کنیم:

  • استفاده از ابزار Page Rank گوگل به نام Google Page Rank Checker
  • ابزاری به نام Backlink Hunter که جهت بررسی تعداد بک لینک ها و اصلاح آن ها استفاده می شود.
  • استفاده از ابزار Link Popularity Checker به شما زمان مناسب جهت افزودن بک لینک در کلمه کلیدی خاصی را پیشنها می دهد.
  • ابزاری به نام Backlink Analysis کمک می کند لینک های مشکل دار را کشف نمایید.
  • با استفاده از ابزار Link Structure می توانید تمام وب سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را مشاهده کنید.

نقش پیج رنک در سئو سایت
سئو سایت به این جهت انجام می شود که وب سایت را در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول و بالاترین رتبه نمایش دهد تا کاربران نیز به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. اهمیت رنک گوگل به هم به این جهت است که وب سایت های با رنک گوگل بالا به قرار گرفتن وب سایت در رتبه اول کمک می کند. از این رو جهت رساندن وب سایت خود به صفحه اول نتایج می بایست پیج رنک گوگل وب سایت خود را افزایش دهید. به این معنی است که هر چه رنک گوگل سایت خود را بالا ببرید شانس بیشتری برای دیده شدن در صفحه اول گوگل خواهید داشت. به این نکته نیز باید توجه کنید که لینک های نوفالو ارزشی در تعیین رنک گوگل ندارند، به این صورت که لینک های نوفالو که در سایتی قرار دارند توسط ربات های گوگل مشاهده می شوند اما در محاسبه رنک گوگل به حساب نمی آیند. معمولا لینک های نوفالو جهت لینک دهی به وب سایت های غیر معتبر و اسپم استفاده می گردد. الگوریتم های تعیین کننده رنک گوگل از معادلات ریاضی تشکیل شده است که ربات ها براساس این معادلات به وب سایت ها و صفحات امتیاز یا رنک می دهند، اما به زبان ساده تر می توان گفت صفحه ای که از وب سایت های معتبر و با رنک گوگل بالا بازدید بیشتری داشته باشند می توانند رنک بهتری از گوگل دریافت کنند.

البته تنها لینک سازی نیست که در رتبه بندی رنک گوگل موثر است بلکه گوگل دارای بیش از ۲۰۰ فاکتور جهت تعیین پیج رنک می باشد که لینک دهی فقط یکی از این فاکتورها است. قطعا گوگل از یک وب سایت توقع ندارد که تمامی فاکتورهای مورد نظر را رعایت کرده باشد اما این انتظار می رود که یک وب سایت برای بدست آوردن رنک گوگل بالا از بهترین ترفندها استفاده نماید. سئو سایت که خود شامل تکنیک های بسیاری می باشد در بالا بردن رنک گوگل بسیار موثر است اما استفاده از سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری این تاثیر را ندارند و تنها چیزی که در این امر مهم است نیاز و رضایت کاربران است. در صورتی که برای افزایش رنک گوگل صفحات سایت خود به کمک نیاز دارید حتما از کارشناسان و متخصصان سئو بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *