۷ راه آفریدن ایده های بزرگ

تفاوت یک ایده عالی و یک ایده خوب در چیست؟ ایده های خوب در زندگی روزانه به مردم کمک می کنند تا مشکلات کوچکشان را حل کنند. ایده های عالی کمتر ظاهر شده و زمان بیشتری برای به اجرا درآوردن لازم دارند. ساختن بهترین ایده ها سخت نیست اما ابتدا باید باور کنید که می توانید و تمرین هایتان را به صورت پیگیر انجام دهید تا ایده های عالی به سراغ شما می آیند. چالش بزرگ آفریدن ایده های جدید رهایی از قاعده های متعارف و اندیشه های دنیوی که بخش زیادی از زمن مغز شما را به خود اختصاص می دهند است. در اینجا ۷ راه که به باز کردن ذهنتان کمک کرده و شما را برای ایجاد ایده های عالی تهییج می کند می آوریم:

 1. درگیر شدن در مشاهده مکان ها و افراد
  ایده های عالی در خلا ایجاد نشده اند، شما باید راهی بیابید که به شیوه ای جدید و خلاقانه فکر کنید زمان گذاشتن برای جلساتی که مغز شما را تهییج می کند تا جور دیگری فکر کنید موثر است می توانید به جاهای شلوغ مثل پاساژها یا باغ وحش بروید و مردم را تماشا کنید تا ایده های جدیدی به ذهنتان برسد.
 2. از حوزه نرمال اجتماعیتان خارج شوید.
  از ارتباطات لینکدین خود استفاده کنید و یک مکالمه جذاب را شروع کنید مردم جدید الگوی تفکر شما و داستانتان را نمی دانند پس شما یک مکالمه درونی مجدد خواهید داشت که به افکارتان جلا می دهد. سعی کنید با آدم های جدید آشنا شوید کافی است به ایونت های مرتبط با کارتان بروید یا در یک کار داوطلبانه شرکت کنید و با آدم هایی آشنا شوید که سبک زندگی متفاوتی از شما دارند تا ایده های جدیدی بیابید. در همین سایت مطلبی برای یافتن دوستان جدید داریم با نام “چگونه در بزرگسالی دوستان جدید پییدا کنیم” که می توانید آن را مطالعه کنید.
 3. کتاب های بیشتری بخوانید.
  کتاب ها برای ساخت افکار جدید شگفت انگیز هستند و کمک می کنند ایده های عالی بیافرینیم مثلا مطالعه کتاب های کسب و کار به من کمک کرد که بیشتر یاد بگیرم و راه های فکر کردنم را گسترش بدم همچنین خواندن تاریخ و داستان های افسانه ای دید شما را گسترش می دهند اگر کتاب نمی خوانید حداقل به کتاب فروشی سر بزنید و بین کتاب ها جستجو کنید و یک ساعتی را در کتاب فروشی صرف کنید در آنجا ایده های فراوانی خواهید یافت.
 4. وب گردی
  گوگل راهی عالی است برای زمانی که می دانید به دنبال چه می گردید اما می تواند راهی عالی برای یافتن ایده ها باشد زمانی که چیزهایی می اموزید توقع ندارید. یک ساعت هر هفته در وب گردش کنید و از دکمه I am feeling lucky استفاده کنید از منابع مبهم تر و قدرتمند استفاده کنید تا ذهنتان گسترش یابد همچنین می توانید یک یا و حرف را تایپ کنید و پر بازدید های گوگل را در کلمه های پیشنهادی ببینید و ایده بگیرید.
 5. نوشتن و نگهداری دفتر خاطرات روزانه
  یک دفتر خاطرات روزانه راهی عالی برای ثبت افکار، احساسات و تاریخچه زندگی شماست همچنین راهی برای ساختار دادن و گسترش عادات خیال پردازی است اگر شما دفتر خاطرات ندارید همین امروز شروع کنید یک تمرین ساده در دفترتان می توانید انجام دهید و با این جمله شروع کنید: here is my new idea for the day…
 6. مدیتیشن کردن
  سخته ایده عالی ای بیابید زمانی که ذهنتان با افکار و نگرانی های هر روزه مسدود شده است. شما به فضایی ساکت نیاز دارید مدیتیشن به پاک کردن ذهنتان از کارهای روزانه و استرس کمک می کند. در اینصورت شما می توانید در سکوت روی آینده تان تمرکز کنید یا مسائل جهانی را حل کنید دو ساعت در هفته به این کار اختصاص دهید تا به زودی بهترین ایده ها را بیابید.
 7. استفاده از تمرینات ساختاریافته
  ساختار ها خلاقیت می آفرینند. تمرینات ساده می توانند مغز شما را متمرکز کنند تا ایده های عالی بسازد. راه مورد علاقه من روش دکتر blaine McCormick نویسنده و پروفسور دانشگاه بایلور است. با یک همگروهی در زمان ده دقیقه ۴۲ ایده برای یک موضوع خاص یا یک مشکل مطرح می شود شما ممکنه به ۳۰ ایده برسید اما اهمیتی ندارد بین آن ها حداقل دو یا سه ایده عالی وجود دارد.

همه این متدها به زمان و انرژی نیاز دارد اما همین تعهد به صرف زمان وانرژی کلید ساخت ایده های عالی است شما باید به مغزتان فضا و زمان کافی دهید تا برای شما کار کند اگر هر یک از این راه ها را امتحان کنید یک یا دو ایده عالی خواهید یافت مطمئن بشید که این ایده ها را ثبت می کنید و طرحی برای جوابگویی آن ها تنظیم کنید. طرحی بنویسید و در عمل از ایده هایتان استفاده کنید تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و ایده های عالی بیشتری بیافرینید.

نویسنده: فاطمه موسی کاظمی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *