چگونه تقریبا بدون هیچ پولی یک کسب و کار را استارت بزنیم؟

شما برای شروع یک کسب و کار جدید هیجان زده اید و هیچ پولی ندارید شاید یک ایده دارید یا ایده شما گسترش و رشد کسب و کار فعلیتان باشد شما باید ریسک هایی متحمل شوید شغل فعلیتان را رها کنید و مدتی درآمدتان قطع خواهد شد اما مهم ترین چیزی که شما را متوقف می کند این است که پول زیادی ندارید.

نداشتن سرمایه مشکل بزرگی به نظر می رسد اما کمبود سرمایه نباید شما را از دنبال کردن رویاهایتان بازدارد. در حقیقت شروع و رشد یک کسب و کار بدون سرمایه گذاری مالی امکان پذیر است اگر شما بدانید چه می کنید.

چرا یک کسب و کار به پول نیاز دارد؟

کسب و کارهای مختلف نیاز های متفاوتی دارند تخمین سرمایه مورد نیاز برای یک کسب و کار مهم است موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

مجوز ها و مدارک: بر اساس شهر و کشور محل زندگی شما به کارهای اداری و کاغذبازی برای ثبت نیاز دارید.
منابع و ملزومات: به چه مواد خامی نیاز دارید؟ به کامپیوتر یا دستگاه های دیگری نیاز دارید؟
فضای کاری: هزینه مربوط به مکان دفتر زیاد است و هزینه آب و برق، اینترنت و نظافت را نمی توان نادیده گرفت.
انجمن ها: هزینه عضویت در مجله ها، انجمن ها و ….
هزینه های عملیاتی: تمامی هزینه های عملیاتی و بازاریابی
حق الزحمه مشاور حقوقی: شما برای طی مراحل حقوقی به مشاور نیاز دارید.
کارمندان و فریلنسرها: شما تمام مراحل کسب و کارتان را نمی توانید به تنهایی پیش ببرید و نیاز دارید متخصصان را استخدام کنید.

شما دوراه برای برای شروع کسب و کارتان با سرمایه کم دارید: اول اینکه هزینه هایتان را کاهش دهید و دومین راه سرمایه تان را با منابع خارجی افزایش دهید در اینجا به سه گزینه پیش روی شما می پردازیم:

کاهش نیازها
اولین گزینه تغییر مدل کسب و کارتان است شما باید نیازهایتان را کاهش دهید اگر کارتان را به عنوان یک مشاور یا فریلنسر شروع کنید می توانید هزینه کارمندان را کاهش داده در ابتدا به تنهایی کار کنید و به جای نیاز به فضای کاری می توانید در خانه کار کنید. شما می توانید منابع ارزانتر برای ملزوات بیابید یا به طور کلی تولید محصولات پر هزینه را حذف کنید بهرحال شما از برخی موارد پر هزینه نمی توانید صرف النظر کنید.

خود راه انداز
شما می توانید با ابتدایی ترین امکانات و یک محصول کوچک شروع کنید می توانید یک وبلاگ راه بیندازید، هدفتان، مخاطبتان و سودتان را کوچک کنید. اگر بتوانید به تنهایی کسب و کار خود را شروع کنید بسیاری از هزینه ها حذف خواهد شد و مشکلات کمتری برای مالیات خواهید داشت.
پس از شروع به کار بازخورد می گیرید شما می توانید روی خودتان سرمایه گذاری کنید و کسب و کاری را که آرزویش را داشتید کم کم بسازید.

برون سپاری
سومین گزینه تامین منابع از منابع خارجی است راه های زیادی برای دستیابی به سرمایه وجود دارد برخی از راه های دستیابی به منابع را در اینجا ذکر می کنیم:

  • دوستان و خانواده
  • تامین وجه جمعی
  • مشارکت سرمایه دارها
  • کمک ها و وام های دولتی
  • وام های بانکی

اگر به ایده خود باور داشته باشید هر یک از این موارد می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید اما باید ریسک کنید وام بگیرید یا قرض کنید و برخی چیزها را قربانی کنید بین داشتن شریک و سرمایه گذاری شخصی انتخاب کنید و هوشمندانه در مسیر رسیدن به هدفتان گام بردارید زمانی که از راهی که می روید مطمئن نیستید کوچک شروع کردن بهترین راه است شما می توانید عیوب ایده خود را یافته و آن را اصلاح کنید و بر روند پیشرفت کار راحت تر نظارت کنید هر زمانی که حس کردید راه اشتباهی در پیش گرفته اید و نتایج ارزشمندی به دست نمی آورید تغییر جهت دهید و راه و ایده دیگری را تست کنید و زمانی که دریافتید ایده شما قابلیت توسعه دارد سرمایه بیشتری صرف آن کنید و راه های مختلف به دست آوردن سرمایه را امتحان کنید و دراین راه حتما از مشورت وکیلی مجرب بهره بگیرید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، در ساختن رویای خود موفق باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • کسب و کار
  • چگونه تقریبا بدون هیچ پولی یک کسب و کار را استارت بزنیم؟